Oferta dla szkół

Zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Nadleśnictwa Nowy Targ. W szczególności zachęcamy do skorzystania:

           • ze spotkania w ośrodku z leśniczym
           • z kilkugodzinnej wycieczki o tematyce przyrodniczej i gospodarczej, której przewodnikiem będzie leśnik,
           • z pomocy w organizacji programu „Zielonej szkoły”.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

            Organizatorem odbywających się na ścieżkach edukacyjnych Nadleśnictwa, w lesie i na terenie ośrodka zajęć edukacyjnych są odpowiedzialni za te grupy pedagodzy. Regulamin tych zajęć znajdziecie Państwo na stronie Nadleśnictwa. Zachęcamy by do prowadzenia ich zaprosić leśników. Chętnie w nich uczestniczymy dzieląc się z młodzieżą wiedzą jaką posiadamy, zwłaszcza tą terenową. Opiekun nocującej na terenie ośrodka grupy młodzieży może program takich zajęć skonsultować przed przyjazdem z pracownikiem nadleśnictwa zajmującym się edukacją.

Zajęcia mogą być prowadzone:

           • W sali edukacyjnej Ośrodka, która została wyposażona w odpowiedni sprzęt multimedialny, tablicę interaktywną i wizualizer.
            dydaktyczne,
           • W lesie lub na jednej z licznych ścieżek edukacyjnych Nadleśnictwa.
           • Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Planując wyjście w góry musimy pamiętać, że grupie musi towarzyszyć przewodnik tatrzański. Z racji lokalizacji ośrodka na granicy z Parkiem warto zapoznać się także z jego ofertą edukacyjną.

           Tematyka oraz forma zajęć jest ustalana przed pobytem pomiędzy opiekunem grupy, a leśnikiem. Najczęściej są to lekcje w terenie lub spotkanie w ośrodku. Jesteśmy jednak otwarci także na inne rozwiązania, takie jak gry i zabawy terenowe, konkursy, warsztaty. Do wykorzystania jest także sala audiowizualna i filmy o tematyce przyrodniczej, a wieczorem wiata z wyznaczonym miejscem do palenia ogniska. Wszystkie zajęcia edukacyjne prowadzone przez leśników są nieodpłatnie. Specjalistyczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez osoby zaproszone są odpłatne zgodnie ze wspólnymi ustaleniami.

POBYT

            Do dyspozycji mamy 46 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4-osobowych, wyposażonych w łazienki, WC, TV oraz dostęp do Internetu. Na terenie Ośrodka znajduje się sala konferencyjno-edukacyjna, wiata ogniskowa oraz niewielki plac zabaw dla najmłodszych. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia dla uczestników. Ustalenia terminu i szczegółów pobytu wycieczek szkolnych i Zielonych Szkół należy ustalić telefonicznie z leśniczym Krzysztofem Przybyłą – tel. 605 276 374

TRANSPORT

            Transport uczestników na zajęcia terenowe do miejsc oddalonych od Ośrodka organizowany jest we własnym zakresie lub przy pomocy pracowników OEL, odpłatny wg stawek przewoźnika.
Wszelkie prawa zastrzeżone. OEL Leśnik © 2013

ul.Jaszczurówka 29, 34-500 Zakopane
tel: 18 20 669 22, Tel. kom: 605 276 374
ollesnikzakopane@gmail.com
krzysztof.przybyla@krakow.lasy.gov.pl