Oferta dla szkół

Zapraszamy na

           • jednodniowe zajęcia edukacyjne
           • 2-3 dniowe wycieczki szkolne
           • tygodniowe lub dłuższe pobyty dla zorganizowanych grup „Zielone szkoły”

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Oferujemy zajęcia terenowe i kameralne, warsztaty i spotkania
Prowadzącym zajęcia będą leśnicy Nadleśnictwa Nowy Targ oraz nauczyciele i opiekunowie, którzy przyjeżdżają z grupami lub osoby zaproszone do przeprowadzenia warsztatów. Program zajęć konsultowany będzie przed przyjazdem z opiekunem grupy i pracownikiem nadleśnictwa zajmującym się edukacją, dostosowany do wieku, proponowanej tematyki i miejsca prowadzenia zajęć.

Zajęcia mogą być prowadzone
           • w sali edukacyjnej Ośrodka, która została wyposażona w odpowiedni sprzęt multimedialny, tablicę interaktywną i wizualizer oraz pomoce
            dydaktyczne,
           • na ścieżce edukacyjnej przy Ośrodku, wyposażonej w interaktywne tablice,
           • w terenie, na obiektach edukacyjnych Nadleśnictwa i Tatrzańskiego Parku Narodowego

Oferujemy również pomoc w organizacji: gier i zabaw terenowych, zajęć plastycznych, konkursów, projekcji filmów o tematyce leśnej i przyrodniczej oraz jednodniowych wycieczek do Tatrzańskiego, Babiogórskiego i Gorczańskiego Parku Narodowego, wycieczek po Zakopanem i okolicach, warsztatów tematycznych, ognisk.

Zajęcia edukacyjne są prowadzone przez leśników nieodpłatnie.
Specjalistyczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez osoby zaproszone – odpłatnie zgodnie z wspólnymi ustaleniami.

POBYT

Do dyspozycji mamy 66 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4-osobowych, wyposażonych w łazienki, WC i TV. Na terenie Ośrodka znajduje się sala konferencyjno-edukacyjna, wiata ogniskowa, ścieżka edukacyjna „Szlakiem Jaszczurki” oraz plac zabaw. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia dla uczestników. Dla grup zorganizowanych z placówek oświatowych, (minimum 15 osób) cena za nocleg wynosi 30 zł za osobę.
W zależności od terminu, wielkości grupy i długości pobytu do cen noclegów mogą mieć zastosowanie upusty.

TRANSPORT

Transport uczestników na zajęcia terenowe do miejsc oddalonych od Ośrodka organizowany jest we własnym zakresie lub przy pomocy pracowników OEL, odpłatny wg stawek przewoźnika.

REZERWACJA

Rezerwacji pobytu na wycieczki lub Zielone Szkoły, oraz zajęcia edukacyjne prosimy dokonywać mailowo: edukacja.nowytarg@krakow.lasy.gov.pl, lub telefonicznie: mgr inż. Jan Szpernoga tel.: 602 194 861.
Wszelkie prawa zastrzeżone. OEL Leśnik © 2013

ul.Jaszczurówka 29, 34-500 Zakopane
tel: 18 20 669 22, Tel. kom: 533566300
ollesnikzakopane@gmail.com